PL EN
dostarczamy
sprawdzone narzędzia

Narzędzia HR

Ocena kompetencji 360

System oceny kompetencji 360 online (Multi Rater Assessment - MRA) umożliwia w łatwy, prosty i anonimowy sposób zebrać  informacje na temat kompetencji pracowników.

Podstawowym celem oceny kompetencji metodą 360 jest dostarczenie osobom ocenianym wiedzy na temat ich kompetencji i udzielenie wskazówek w celu dalszego rozwoju zawodowego. Ocenę 360 najczęściej stosuje się w ocenie kadry menedżerskiej, zespołów handlowych, w programach typu Talent (High Potentials) i innych.

System oceny 360 jest metodą zbierania subiektywnych informacji na temat kompetencji danego pracownika z punktu widzenia osób z nią współpracujących, stąd też nazwa 360 stopni. Czyli jest to ankietowa  i subiektywna metoda oceny kompetencji danej osoby poprzez osoby na co dzień z nią współpracujące. Duża liczba źródeł, wpływa na wiarygodność i rzetelność oceny kompetencji.

Po dokonaniu oceny, udzielany jest tzw. feedback (informacja zwrotna) osobie ocenianej, mający na celu wypracowanie planu rozwojowego i zniwelowanie zidentyfikowanych luk kompetencyjnych. Tym sposobem dostarczany jest jej bodziec do refleksji, a przez to motywacja do zmiany i rozwoju.

Ciągłe zmiany w otoczeniu biznesowym przestaną już być problemem, wręcz przeciwnie – pracownicy przestaną kręcić się w kółko i pójdą w ściśle określonym kierunku, wykorzystując nadarzające się możliwości.


W swojej ofercie posiadamy gotowy system ze sprawdzonym modelem 53 kompetencji, który możemy przekazać Klientowi do samodzielnego wykorzystania lub możemy włożyć model Klienta do systemu lub wykonać badanie jako usługę.

      
MRA-I      MRA-S